Existuje celkem slušný počet investorů, kteří své úspory vložili do kryptoměn a vydělali na tom balík. Všichni kryptoměnový zbohatlíci se ale svými zisky raději nechlubí a svou identitu skrývají. Zde je seznam 5 investorů a kryptoměných ikon, které je možné sledovat na sociálních sítích

Tyler a Cameron Winklevoss

Jen stěží bychom asi hledali člověka, který se kdy zajímal o kryptoměny a neznal by právě tyto bratry. Zajímavé na jejich příběhu je, odkud peníze, které investovali do Bitcoinu vzali. Ty se jim totiž podařilo získat z vyhrané žaloby proti Facebooku při které obdrželi od Marka Zuckerberga několik milionů dolarů. V roce 2013, kdy do Bitcoinu investovali se jedna mince dala zakoupit za $120. Při porovnání s aktuální cenou BTC se jedná přibližně o 10 000% nárůst. Podle všeho, pouze tito dva bratři vlastní jedno celé procento všech Bitcoinů v oběhu! Při několika rozhovorech zmínili, že od doby, kdy Bitcoin koupili neprodali ani jedinou minci a že prozatím to nemají ani rozhodně v plánu. Mimo této obdivuhodné investice jsou bratři Winklevossovi také zakladatelé jedné z největších regulovaných kryptoměných burz na světe, Gemini. Jsou to tedy právě tato dvojčata, které rozhodně stojí za to na sociálních sítích sledovat.

Roger Ver

Roger Keith Ver je velmi dobře známou osobou v Bitcoin komunitě, a i mezi altcoin investory. Roger Ver velmi brzo investoval do startupů založených na Bitcoinu, které mu přinesli velmi pěknou návratnost. Asi není překvapením, že Roger byl velmi aktivní promotér a podpůrce adaptace Bitcoinu ve velkém měřítku. To ale pouze do té doby, než si uvědomil, že Bitcoin poplatky jsou příliš vysoké a zpracování transakcí trvá moc dlouho. Aktuálně je jedním z podpůrců kryptoměny Bitcoin Cash. Je toho názoru, že právě BCH dokáže řešit problémy Bitcoinu. Roger je rozhodně jedním z visionářů, který dokáže v porovnání s jinými kryptoměnovými investory přemýšlet o krok dopředu. Jeho debaty ve kterých srovnává Bitcoin a Bitcoin Cash rozhodně stojí za shlédnutí.

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, znám take pod přezdívkou Satoshi Etherea byl narozen v Rusku, ale narodil se v Kanadě. Buterin se dostal k Bitcoinu v roce 2011 díky svému otci, který tohoto 17 letého mladíka představil Bitcoin systému. Bitcoin v tu dobu fungoval asi pouze dva roky a žádná jiná dobrá alternativa neexistovala. Buterin se velmi rychle stal jedním z nejznámějších průkopnických novinářů píšících o kryptoměnách. V tu dobu se stal také spoluzakladatelem jednoho z nejznámějších magazínů o Bitcoinu – bitcoinmagazine.com. Přibližně o dva roky později, v roce 2013 vytvořil kryptoměnu Ethereum, oficiálně ji ale představil až v Severní America na Bitcoin konferenci následujícího roku – 2014. Dnes je Buterin zakladatelem druhé největší kryptoměny světa a platformy, která celkem reálně může změnit mnoho způsobů jakým velkou část věcí dnes děláme.

Barry Silbert

Koncem roku 2014, americký úřad zabavil 50 000 Bitcoinů, které pocházely z populárního černého tržiště, Silk Road, kde bylo možné obchodovat s nelegálním zbožím. Všechny tyto Bitcoiny byly prodány a 2 000 z nich zakoupil Barry Silbert při ceně necelých $350 za minci. Silbert je zakladatelem jedné z nejznámějších kryptoměných firem, která se jmenuje Digital Currency Group. Barry ale i tak stále na svých sociálních profilech poskytuje investiční rady a tipy, které stojí za to sledovat. A to ať už aby je člověk využil při obchodování, anebo aby byl o trošku více v obraze na co je dobré zvýšit svou pozornost.