Menu Zavřeno

Binární opce pro začátečníky – Aneb jak začít

Binární opce mohou vypadat jako jednoduchý nástroj pro zbohatnutí, který je vhodný i pro naprosté začátečníky. Není tomu ale pravda. Pokud chcete na obchodování binárních opcích vydělat, budete muset studovat, čím více se budete vzdělávat, tím větší šanci budete mít k zajištění dlouhodobého zisku. V dnešním článku poradím všem začátečníkům, kteří se do obchodování s binárními opcemi chtějí pustit, jak neprodělat těžce vydělané peníze a třeba i si nějakou tu korunu vydělat.

 

Upozornění: Binární opce již začátečníci z Evropské unie obchodovat nemohou, jsou totiž zákázány. Binární obchodníci, kterým se ale líbí princip opcí mohou vyzkoušet podobný nástroj zvaný FX opce.

1. Studium je základ, nejen pro začátečníky

Pokud jste začátečník a myslíte to s binárními opcemi vážně, tak budete muset studovat. Ke studiu můžete využít jak náš portál a naši Studovnu, tak i jiné stránky o obchodování s opcemi.  Pokud umíte alespon trochu anglicky, budete mít lehkou výhodu navíc, protože většina kvalitních zdrojů bývá právě v angličtině. Ani ti, kteří ale neumí anglicky nemusí zcela zoufat, velká spousta dobrých materiálů je dnes již přeložena do češtiny.  Pokud hledáte dobré zdroje pro vaše studium, můžete zamířit do našeho článku s odkazy na výukové materiály. Zde naleznete několik tipů na knihy o obchodování, anebo vzdělávací akademie na internetu.

2. Vytvořte si demo účet, anebo obchodujte s nízkými částkami

Díky demo účtům jsou binární opce vhodné i pro začátečníky, zde totiž nemusíte investovat jakékoliv peníze a obchodování si vyzkoušíte bezplatně. Na této verzi se toho naučíte nejspíše nejvíce a navíc vás nebude stát ani halíř. Cenné zkušenosti, které nasbíráte pak můžete vzít na váš reálný účet, kde svou investici můžete proměnit v pěkný zisk. V případě, že jste zastáncem toho, že s imaginárními žetony se toho nedá tolik naučit, jako s reálnými penězmi a to o jakékoliv velikosti, tak můžete obchodovat s nízkými částkami. Binární brokeři, tedy společnosti, které umožnují obchodování binárních opcích, mají většinou vklad kolem 200 $. My jsme ale našli i brokera, kde je možné obchodovat i s pouhými 10$, což je něco málo kolem 220 Kč. Jedná se o společnost IQ Option, o brokerovi se můžete dozvedet více v samostatném článku – IQ Option recenze.

3. Nováčci i pokročilý – Vytvořte si obchodní plán a držte se ho

Vybudovat úspěšnou strategii a držet se jí není vůbec nic jednoduché ani pro zkušenějšího obchodníka, natož pro úplného začátečníka. Zde je tedy třeba dbát zvýšené opatrnosti, všechny návody na obchodování, které najdete na internetu si vyzkoušejte prvně na demo účtu. Obchodní plán se ale neskládá pouze z binární strategie, ale také z Money Managementu. Pokud nevíte, jak správa obchodního kapitálu můžete vypadat, tak se většinou dodržuje alespon pravidlo výše investice. To znamená, že když si vložíte například 200$, tak do jednoho obchodu vložíte maximálně 10$, tedy 5% celkového konta.

4. Neznáte princip binárních opcích? To už byste měli!

V případě, že stále tápete v čem vlastně to obchodování s binárními opcemi spočívá, tak se podívejte na naši hlavní stránku BinarniOpce.cz. V krátkosti jde o to, vydělat na spekulaci, jestli cena podkladových aktiv (třeba zlata, ropy, FB akcií) půjde nahorů anebo dolů. Pokud se vám podaří určit správný směr, tak je váš obchod úspěšný a vy vyděláte. Jak tedy můžete vidět, princip je opravdu velmi jednoduchý a téměř žádný začátečník s binárními opcemi nemá problém ho ve velmi krátkém časovém intervalu pochopit.

5. Dejte si pozor na obchodní signály a nedůvěryhodné společnosti

Na internetu existuje několik desítek, ne-li stovek společností, které nabízejí obchodní signály. Ty vám radí, kdy je vhodná doba nákupu, nebo prodeje binární opce. Drtivá většina těchto signálů ale samozřejmě nefunguje a jejich používání je ztráta peněz. Stejně tak byste měli být ostražití před binárními brokery, kteří nejsou licencováni CySEC úřadem a nejsou registrováni ČNB, jedním z takových je např. společnost Binatex, která cílí právě na český trh. Je tedy dost možné, že už jste se s jejich reklamami nekdy setkali. Nejen, že se jedná o nedůveryhodného brokera, tato společnost by ale vůbec něměla účinkovat na českém trhu, je zde totiž nelegálně. A právě před takovými to obdobými firmami je třeba být ve střehu, my se snažíme návštěvníky našeho webu na ty nejznámější upozornovat. Vždy je ale dobré při výběru brokera vybírat ověřené a licencované společnosti, které mají dobrou reputaci. Seznam takových naleznete spolu s našim testováním v oddělených recenzích na webu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.