Binatex recenze, jedná se o podvod?

Binatex je binární broker, který spustil v Česku několik reklamních kampaní. Nové obchodníky chce nalákat na platformu v češtině, na nízký minimální vklad a na malou min. investici. To, jestli se jedná o kvalitního, nebo dokonce důvěryhodného brokera se dozvíte z recenze.

Při volbě brokera se vždy zaměřujeme na to, jestli je licencovaný, aby byl pod neustálým dohledem regulačních úřadů. Binatex sice vlastní licenci, ale pouze FMRRC, kterou obdržel od Ruské federace. Brokerovo působení je tedy v Česku bez ČNB notifikace nezákonné, stejně tak jako jeho působení v Evropě bez CySEC licence.

Binatex – Základní informace

Recenze brokera:Binatex
Webové stránky:www.binatex.com
Licence úřadů:FMRRC
Minimální obchod:1 USD
Minimální vklad:10 USD
Demo účet:Ano, lze zdarma využívat
Druhy opcí:Klasické binární, (výnosy okolo 70%), minutové
Obchodní aktiva:Měnové páry, akcie, komodity, indexy
Výsledek hodnocení:Nedoporučujeme

Binatex platforma v „češtině“

Broker ve své nabídce uvádí, že vlastní platformu v češtině. Sami ale při přechodu na stránky brokera zjistíte, že do češtiny mají tyto překlady velmi daleko. Někde jsou natolik nesrozumitelné, že se ani nelze orientovat na platformě. Výnosy u brokera se pohybují kolem 70%, samotná platforma vypadá poměrně moderně, orientace v ní je ale velmi složitá. K obchodování na platformě je celkem 27 forexových párů, 2 komodity a 3 virtuální měny (BitCoin, LiteCoin, Ethereum).

Minimální požadavky na obchodování

Abyste mohli začít u tohoto brokera obchodovat, tak potřebujete pouze 10 dolarů ke vkladu, obchody lze pak vytvářet od 1 dolaru. Jedná se tedy o naprosto totožné nastavení jako u prověřeného brokera IQ Option. Z tohoto hlediska je broker na tom tedy velmi dobře.

Demo účet a bonus ke vkladu u Binatex.com

U brokera Binatex.com můžete začít prvně obchodovat na demo účtu, ten je zdarma. Při založení cvičného účtu obdržíte 1 000 dolarů k testování platformy, strategií, nebo obchodních plánů. Jelikož broker není licencován regulačním úřadem CySEC, tak nabízí Binatex i bonus ke vkladu. Bonus byl u společností vlastnící CySEC povolení zakázán, z důvodu velmi častých problémů s brokery, kteří se víceméně snažili obchodníky nalákat na „peníze navíc“. Ty ovšem v praxi velmi často znamenali problémy s výběry. Binatex nabízí 100% bonus ke vkladu, pro vybrání bonusu je nutné jeho částku 25krát protočit. Stejně ale nejsem zastáncem bonusů a nikomu bych ho rozhodně nedoporučoval přijímat. Problémy, které s nimi bývají nestojí za to.

Zmanipulované grafy a další Binatex podvody

Binatex má na své úvodní stránce zkušební příklad, jak klasický obchod s binárními opcemi může vypadat. Zde máte na výběr z akcií tří společností – FB, Google a Facebook. Jakmile si jednu zvolíte, vyberete jakoukoli částku, co byste investovali a zvolíte náhodný směr ceny, tak se vám zobrazí graf, který by měl udávat aktuální vývoj vybrané akcie. Tento graf je ovšem zmanipulováný, tak, aby vždy cena akcie šla směrem jaký zvolíte. Vy pak můžete získat pocit, že je vaše spekulace vždy správná, v realitě tomu nejspíše tak ale nebude. Binatex se vás snaží tímto příkladem zmanipulovat, abyste si mysleli, jak je obchodování jednoduché.

Kromě této ukázky na hlavní stránce broker také prezentuje kalkulátor, který by vám měl údajně spočítat, kolik vyděláte obchodováním. Zde zadáte velikost vaší počáteční investice, počet hodin a dnů které k obchodování budete mít k dispozici a kalkulátor vám prozradí, co si budete moci dovolit za vydělané peníze zakoupit. Jen pro ukázku, údajně s investicí o hodnotě 1 000$ si za 13 dnů budete moci snadno dovolit zakoupit nový rodinný dům. To je samozřejmě holý nesmysl a od společnosti Binatex je to podvod.

Upozornění od České národní banky

Dne 16.5.2017 upozornila i ČNB na praktiky společnosti Binatex. Ve své zprávě, kterou můžete číst . Varuje před obchodováním binárních opcí právě na obchodní platformě Binatex. Ta totiž nevlastní v součásné době žádné povolení k poskytování investičních, ani jiných služeb na finančním trhu v České republice. ČNB tak nedohlíží nad společností Binatex a vešekeré investice nejsou ze zákona pojišteny.

Zdroj: CNB.CZ

Klamavá placená reklama – Binatex.com – podvod

V rámci reklamní kampaně, kterou v Česku spustil si zaplatil na několika vlivných webech články. Některé z těchto webů dokonce mají placenou reklamu na Binatex po celém jejich webu, takže je vidět na každé podstránce portálu. A proč tvrdím, že se jedná o podvod? Protože broker v těchto reklamách slibuje jisté výdělky. Minimálně 4 000 Kč denně, anebo dokonce i miliony. Články opět vypadají, jako z překladače, nicméně čtenost mají vysokou.

Co se nám na brokerovi nelíbí:

  • To, že jeho působnost u nás je nelegální
  • Sliby na jisté výdělky již na hlavní stránce
  • Klamavé reklamní články zaplacené na jiných webech
  • Otřesně přeložená platforma do češtiny
  • Malé výnosy
  • Složitá orientace na platformě