Obchodování bitcoinu a dalších kryptoměn je velmi rizikové. Jediný způsob, jak se naučit obchodovat je obchodování neustále procvičovat. Jen tak se můžete zlepšovat. Riskovat ale vlastní peníze je nesmysl. Obzvlášte, pokud máte minimální, anebo dokonce i snad žádné znalosti s obchodováním. Většina bitcoin brokerů naštěstí nabízí takzvané bezplatné demo účty, kde si lze obchodování nanečisto vyzkoušet.

Funguje to tak, že si u nějaké společnosti vytvoříte cvičný účet a ona vám poskytne imaginární žetony. S těmito penězmi pak obchodujete a když je prohrajete, tak se nic neděje, nejedná se o reálné peníze. Kromě bitcoinu můžete na demo obchodovat většinou i třeba Ethereum, Litecoin, Ripple a další kryptoměny. Vždy záleží na nabídce daného brokera. Na to abyste si otevřeli demo účet není potřeba ověření identity, poskytnutí udajů o kreditní kartě, ani nic podobného. Stačí pouze platná emailová adresa a heslo, nic jiného. Otevření cvičného účtu na obchodování bitcoinu a dalších kryptoměn je otázka pár vteřin. Nyní si povíme o tom jaké společnosti demo účty nabízí a s jakými mi máme dobré zkušenosti.

Kde otevřít Bitcoin demo účtu

Brokerských společností, které nabízející bitcoin obchodování na bezplatném účtu je na trhu nepřeberné množství. Pokud chcete tedy obchodovat Bitcoin, zadejte tento požadavek do filtru v našem srovnávači brokerů. Kromě Bitcoinu, zde můžete filtrovat i společnosti, podle toho, jestli nabízí i např. některé z vybraných altocoin mincí.

Jak otevřít demo účet zdarma a vytvořit první obchod s kryptoměnami

Na vytvoření cvičného účtu není nic složitého. Jakmile si svou společnost zvolíte, tak navštivte jejich hlavní stránky, kde většinou hned bývá zmínka o demo účtu. Na tento odkaz klikněte a vyplnte krátký registrační formulář.

Pro vytvoření vašeho prvního obchodu s kryptoměnami navštivte po přihlášení do platformy u vámi zvolené společnosti sekci s kryptoměnami. Ta se může nacházet rovněž pod kategorií CFD, anebo Forexu (při obchodování s pákou). Jakmile tak učiníte, otevře se vám tabulka se všemi dostupnými kryptoměnami na platformě. Zde můžete ihned začít obchodovat s vašimi imaginárními prostředky. Pokud tyto finance ztratíte, tak se nemusíte ničeho obávat, protože je vždy možné požádat o jejich doplnění.

Bitcoin obchodování – Účel demo účtu

Účel demo účtu na bitcoin a altocoiny je celkem jasný. Vyzkoušet si obchodování bez obav, že ztratíte vaše reálné prostředky. Při obchodování na cvičném účtu byste se měli chovat, jako byste obchodovali na účtu reálném. Neučte se špatným návykům, které pak nechtěně automaticky použijete i při obchodování na reálném trhu. Demo účet by vám měl pomoci s následujícím:

  • „Osáháním si trhu“ s kryptoměnami a zjištěním, jak reaguje v různých situacích
  • Otestováním platformy společnosti, kde se třeba později rozhodnete vložit i reálné peníze
  • Vyzkoušením obchodních strategií a obchododního stylu, který plánujete později uplatnit při investování na reálném trhu
  • Zjištěním, jaké kryptoměny vám přináší nejlepší výsledky