Na internetu koluje aktuálně nový systém přezdívaný Bitcoin Pro ve kterém velmi často figuruje nejbohatší Čech Petr Kellner, anebo jiné slavné osobnosti Česka (např. Zdenek Bakala, anebo fotbalista Pavel Nedvěd). Petr Kellner zde figuruje jako jeden z lidí, kteří údajně vydělali miliony díky právě obchodnímu systému Bitcoin Pro. Realita je ovšem úplně jinde, Petr Kellner rozhodně za obchodním systémem Bitcoin Pro nestojí a podle stránek Forbes.com již začal Petr Kellner zapojovat do této kauzy právníky, aby celou situaci vyřešil co nejrychleji a jeho jméno tak nebylo taháno bahnem. Bitcoin Pro reklamy můžete nalézt především na Facebooku, Instagramu, Twitteru, anebo v reklamách Google Adwords. Většina z nich tvrdí, že vám systém Bitcoin Pro pomůže vydělat neskutečné množství peněz bez toho aniž byste museli obchodování jakkoliv rozumět. Velmi často tyto reklamy také obsahují tzv. lákadla, těmi mohou být například fotografie lidí u drahých značkových aut, domů apod.

Kdo stojí za systémem Bitcoin Pro?

Údajně světové ikony byznysu jako je britský miliardář Richard Branson, šéf Tesly Elon Musk, anebo zakladatel Microsoftu Bill Gates. Kdo za systémem Bitcoin Pro ovšem opravdu stojí zatím není známo. Jedno je ale jasné, žádné z těchto velkých jmen o systému Bitcoin Pro ani neslyšelo, natož aby ho vytvořili. Bitcoin Pro a podvodné reklamy ve kterých v hlavní roli figuruje český miliardář Petr Kellner jsou určeny pro Čechy, v zahraničí totiž tento konkrétní podvod není známý. Je to celkem logické, protože jméno Petr Kellner je známo především u nás v Česku. (Jeho jméno a fakt, že je miliardář ví téměř každý).

Je smutné, jak podvodné systémy jako je Bitcoin Pro kazí dobré jméno známým osobnostem jako je Petr Kellner, anebo Petr Čech. Rovněž také ale bohužel kazí lidem představu o Bitcoinu, protože člověk který takovému to podvodu naletí dost často začne mít odpor k Bitcoinu a k jeho obchodování, což je veliká škoda. Na obchodování Bitcoinu se dá vydělat, rozhodně to ale není snadné a už vůbec ne hned. Důležité je také začít se správným brokerem, který má nízké poplatky a slušné podmínky pro obchodování. K tomu lze využít např. náš srovnávač brokerů.