Menu Zavřeno

eToro recenze – Průkopník v sociálním obchodování

iqoption-recenze

Dnes si proklepneme firmu eToro, společnost, která je ve světe známá jako synonymum sociálního obchodování. Otestujeme si její platformu, podíváme se na to jaké licence vlastní a jaké obchodní podmínky pro nás, tradery, nabízí.


eToro je inovativní a moderní CFD poskytovatel, který je na trhu od roku 2007. Tato společnost nabízí atraktivní řešení jak pro ostřílené tradery, tak i pro úplné začátečníky, kteří mohou kopírovat úspěšné klienty společnosti. Obě úrovně obchodníků se mohou radovat z úzkých spreadů, demo účtu zdarma a exkluzivní obchodní platformy, která co se týče sociálního tradingu rozhodně nemá obdoby. Každý klient může obchodovat na vlastní pěst, anebo může využít CopyTrader™ systém, který používá na platformě přes 7 milionů uživatelů ze 140 zemí světa. eToro se řídí všemi nařízeními britského regulačního úřadu FCA, kterým je licencován. Na chod společnosti také dohlíží evropský regulátor CySEC. Notifikaci, tedy povolení, od naší ČNB firma eToro rovněž vlastní.


Upozornění: U 75% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Základní informace o společnosti eToro

 • 🔗 Webové stránky: www.eToro.com/cs
 • 💻 Instrumenty (CFD): Kryptoměny, měnové páry, akcie, komodity, indexy, ETFs
 • 💰 Minimální vklad: 200€
 • 📙 Demo účet: Ano, zdarma
 • Páka: až 1:30
 • Kryptoměny: BTC, ETH, ETC, BCH, Dash, XRP, XLM, LTC, ADA, IOT, NEO, EOS
 • Metody vkladů a výběrů: Kreditní/debetní karta, bankovní převod, Paypal, Skrill, Neteller, UnionPay, Sofortüberweisung

Obchodní platforma eToro

Obchodní platforma eToro je vhodná jak pro denní obchodníky, tak i pro dlouhoobé investory. Klienti, kteří nemají dostatek zkušeností, aby sami obchodovali mohou využít sociální obchodní sít CopyTrader ™ ke sledování a kopírování pozic nejúspěšnějších obchodníků na platformě. Tato funkce replikuje všechnu aktivitu kopírovaného obchodníka. V momentě kdy on otevře, nebo uzavře obchod, stejný proces proběhne i na vašem účtu. To jakého obchodníka se rozhodnete sledovat můžete na základě úspěšnosti jeho historie (viz. screenshot č. 3), anebo např. podle úrovně rizika jeho obchodů, nebo podle aktiv, které obchoduje. Ostřílení obchodníci, kteří si troufnou na to vést ostatní investory mohou kromě výnosů, které sami na platformě vytvoří získat také 2% zisk navíc z prostředků, které spravují. Čím úspěšnějšími obchodníky jsou, tím výše se objeví v tabulce nejúspěšnějších obchodníků a tím více klientů kopíruje jejich obchody. eToro platforma je velmi intuitivní, orientace v ní je tak bezproblémové a snadná. Otestovat brokera lze například na zcela bezpatném demo účtu.

eToro poplatky

Nejen kvůli regulacím, kterým eToro podléhá společnost operuje v kompletní transparentnosti. Není třeba se tak bát zúčtování nějakých skrytých poplatků a komisí. Všechny aktuální poplatky, které si broker může v průběhu vašeho obchodování nárokovat jsou k nalezení na stránkách společnosti. My jsme si dovolili převzít ze stránek firmy poplatky, které jsou účtovány v případě obchodování nejpopulárnější kategorie aktiv na eToro platformě, kryptoměn.

* Poplatek při nákupu kryptoměny není účtován, pokud nepoužijete páku

Upozornění: Tyto poplatky jsou aktuální v den publikování eToro recenze, v budoucnu se mohou samozřejmě měnit, doporučuji tedy sledovat stránky společnosti, abyste vždy veděli o aktuálních poplatcích.

Kryptoměny na eToro platformě

eToro na své platformě nabízí k obchodování těchto 12 kryptoměn: BTC, ETH, ETC, BCH, Dash, XRP, XLM, LTC, ADA, IOT, NEO, EOS. Obchodníci mohou tyto kryptoměny obchodovat, jak proti americkému dolaru, tak i proti jiným světovým měnám (BTC/EUR, BTC/GBP, ETH/EUR, ETH/GBP, EOS/GBP, EOS/JPY, XRP/GBP, XRP/JPY), nebo digitálním mincím (ETH/BTC, ETH/EOS, ETH/XLM, BTC/EOS, BTC/XLM, EOS/XLM).

Zajímavá fakta o společnosti

# eToro je úplně první společnost, která zaplatila za partnerství s fotbalovou premier ligou v Bitcoinech. Nyní je eToro partnerem 6 prestižních anglických fotbalových klubů – Tottenham Hotspur, Brighton & Hove Albion F.C., Cardiff City F.C., Crystal Palace F.C., Leicester City F.C., Newcastle United F.C. and Southampton F.C.

# Od roku 2010, kdy byl spušten systém na kopírování obchodů bylo kolem 78 % všech kopírovaných obchodů uzavřeno se ziskem (údaje byly zpracovány v srpna roku 2017).

# Narozdíl od většiny CFD poskytovatelů co známe, eToro si neúčtuje žádné poplatky při nákupu kryptoměny, pokud v pozici zůstanete přes noc (v případě, že nepoužijete páku). eToro tak může být vhodné i pro investory, kteří chtějí kryptoměny dlouhodobě držet.

Závěr – jedná se o důvěryhodného a kvalitního brokera?

eToro nabízí unikátní obchodní platformu, která je vhodná, jak pro začátečníky, tak i pro zkušené obchodníky. Obě úrovně obchodníků mohou využívat zajímavé benefity světově jedné z nejuznávanějších sociálních platforem. Orientace v platformě je intuitivní a během vytváření vlastních obchodů jsem nezaznamenal žádné záseky, nebo větší odezvu. eToro je regulován britským regulačním úřadem FCA pod licenčním číslem 583263, úřadem CySEC (č. licence 109/10) a australským úřadem ASIC (ABN 66 612 791 803).

Každému doporučuji společnost eToro a jeho sociální obchodní platformu alespon vyzkoušet, byť jen třeba na bezplatném demo účtu.

U 75% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

2 Comments

 1. Deni

  Dobrý večer, chci se zeptat jak funguje sociální obchodování u této společnosti? Všude jsem četl, jak s Etorem může obchodovat každý hlupák bez zkušenosti, ale sám si o tom myslím své. Jaký je tento typ obchodování váš názor?

  • JM-Trader

   Dobrý den,
   Na platformě si naleznete obchodníka (anebo i více), kterého chcete sledovat a kopírovat jeho obchody. Následne nastavíte kapitál, který tento trader bude moci spravovat a pak už jen sledujete, jestli jste zvolil opravdu správného tradera. Vybírat si můžete asi ze stovky obchodníků, vždy na základě jejich předchozích úspěchů (na platformě vidíte jak se jim vedlo jednotlivé měsíce/roky). Etoro je asi největší sociální platforma vůbec, určitě bych ale netvrdil že s brokerem může vydělat kdokoliv. V případě, že budete kopírovat obchody špatného obchodníky, tak můžete taky pěkně prohrát. Já osobně nerad sleduji „stáda“ a raději obchoduji sám za sebe, aspon tak vím že jsem strůjcem svého „štěstí“. Chápu, že ale pro lidi kteří nemají s obchodováním moc zkušeností je taková příležitost velmi atraktivní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.