Jak získat status profesionální obchodníka u IQ Option, abyste nadále mohli obchodovat opce

 

Každý obchodník, který chce obchodovat binární opce, digitální opce, anebo CFD produkty s pákou až 1:500 u IQ Option, anebo i u jakéhokoliv jiného legálně působícího brokera od ted potřebuje mít status profesionálního obchodníka. V dnešním článku Vám vysvětlíme, proč je změna tohoto statusu nutná a co je potřeba, aby vám společnost IQ Option změnila status z retailového obchodníka na profesionálního.

Proč je tato změna nutná?

Evropská unie ráda dělá změny a jednu zásadní, kterou evropský finanční regulátor ESMA udělal se týká mimo jiné také binárních opcích. Ty již není možné legálně obchodovat jako klasický retailový obchodník. I přestože je tato informace pro nás, binární obchodníky, nepřiznává, neznamená to konec světa. Binární opce u brokerů, tedy i u IQ Option je stále možné obchodovat, ale pouze jako profesionální obchodník. Pro ostatní je tento finanční nástroj skryt. K získání statusu profesionála je nutné projít ověřovacím procesem. Na našich stránkách nyní aktuálně uvidíte také velmi často toto oznámení „Binární opce nejsou propagovány nebo prodávány retailovým obchodníkům. Pokud nejste profesionální obchodník, opusťte prosím tuto stránku.“, které nyní musí být uváděno na každé stránce o binárních opcích.

Rozdíl mezi účtem retailového a profesionálního obchodníka

IQ Option, CySEC regulována společnost, samozřejmě nařízení evropského regulátora dodržuje. Od 2.07.2018 musí tedy dle zákona každému novému i existujícímu klientovi automaticky nastavit status retailového obchodníka. Jak už jsme zmínili, u tohoto typu účtu ale nelze obchodovat binární ani digitální opce. Mimo jiné je zde také rovněž omezena finanční páka na CFD instrumenty.

Jak je možné získat status profesionálního obchodníka u IQ Option

Jednou profesionál, navždy profesionál, získání statusu Pro obchodníka je jednorázový proces. Dotazník, který je potřeba úspěšně vyplnit ke změně typu účtu sice lze vyplnit kolikrát budete chtít. IQ Option nicméně apeluje na to, abyste opravdu poskytli pravdivé informace. K úspěšnému vyplnění testu je zapotřebí splnit alespoň 2 z těchto 3 hlavních požadavků.

  • Objem obchodů– Za poslední 4 čtvrtletí jste v každém čtvrtletí vytvořili alespoň 10 transakcí s opcemi, anebo CFD instrumenty (každou v hodnotě €150, anebo více).
  • Finanční portfolio– Váš kapitál přesahuje částku €500,000
  • Odpovídající znalosti– Máte relevantní znalosti ve finančním odvětví z vaší aktuální, nebo předchozí práce (min. kritérium je 1 rok práce v tomto odvětví)

Jen málokdo splní podmínku č.2, zbylé dva požadavky jsou ale pro značnou část obchodníků splnitelné. V případě, že nejste hoden statusu PRO obchodníka, nezoufejte. Stále můžete u brokera IQ Option obchodovat Forex, kryptoměny, anebo jiné CFD instrumenty (se sníženou pákou).

Kam dál? (Pokud nesplnujete podmínky)

Kolik dotazníků je nutné vyplnit?

K získání PRO statusu je potřeba vyplnit celkem 5 dotazníků. V nich se testují vaše znalosti a jsou po vás požadovány osobní informace o vaše finanční situaci a o vaší práci. Všechny otázky, které vám budou v těchto dotaznících pokládány jsme pro vás ofotili a jsou k dispozici pod tímto odstavcem. První dotazník obsahuje otázky na 3 hlavní požadavky, které jsme výše zmiňovali (musíte splňovat alespoň 2). V některých případech po vás IQ Option také bude požadovat, abyste přiložili screenshoty, které odpovídající informacím, co vyplňujete. Přesně takový případ je hned u první otázky. Zde lze bud zaškrtnout použití historie přímo od IQ Option, anebo lze přiložit dodatečné soubory s vaší obchodní historií u jiného brokera. V druhém dotazníku musíte vyplnit informace o vaší aktuální, popřípadě předchozí práci, která souvisí s finančním odvětvím spolu s informacemi o vaší finanční situaci. Zbylé 3 dotazníky slouží na otestování vašich obchodních znalostí.

Často kladné otázky

Otázka: Jak dlouho trvá, než získám status profesionálního obchodníka u brokera IQ Option?

Odpověď: 2-3 obchodní dny

Otázka: Jak IQ Option může zjistit, jestli poskytuji pravdivé informace?

Odpověď: Je ve vašem vlastním zájmu poskytnout pravdivé informace. Každou žádost ručně zpracovávají.

Otázka: Kde se mohu dozvědět více informací o statusu profesionálního obchodníka?

Odpověd: Doporučujeme Vám navštívit přímo stránky https://eu.iqoption.com (CFD Služba. 87% obchodníků přichází o peníze.) Zde v horním menu klikněte na „for traders“ a zvolte „client categories“. Všechny informace jsou v angličtině, pokud s ní máte problémy, požádejte známého o překlad, anebo nám napište konkrétní dotaz v komentářích pod tímto článkem.  V případě jakýchkoliv dalších dotazů také můžete kontaktovat přímo zákaznickou podporu IQ Option.