Menu Zavřeno

Obchodování s Bitcoiny – Jak a kde vydělat na kryptoměně č.1

Bitcoin je nejznámější kryptoměna, která je aktuálně tak populární, že nejeden investor chce vydělat na růstu jejího kurzu. Obchodování s bitcoiny je možné u solidního počtu společností. Místo, kde budeme ale Bitcoin, anebo i další oblíbené kryptoměny obchodovat bychom měli volit podle stylu našeho obchodování. Obchodník, který chce vytvořit dlouhodobou investici totiž nebude volit stejnou obchodní platformu, jako obchodník, který se specializuje na denní výkyvy cen kryptoměn. Pojďme si nyní srovnat některé renomované společnosti, kde je s Bitcoiny možné obchodovat. Záhy poté, se podíváme na aktuální BTC kurz a na prognozu známého miliardáře Janečka.

Společnosti nabízející výhodné podmínky, pro obchodování s Bitcoiny

Jedna z uznávaných mezinárodních společností, kde je Bitcoin možné obchodovat jako CFD instrument je Plus500. Tu bych doporučil především obchodníkům, kteří chtějí vydělávat na denních výkyvech cen a nemají v plánu zůstat v pozici po několik dní. Celkově jsou zde velmi nízké poplatky (spready), je tu ovšem tzv. swap poplatek, který sice není nikterak velký, je ale účtován vždy, pokud zůstanete v pozici i přes noc. Proto je Plus500 platforma vhodná pro investory, kteří chtějí své Bitcoin pozice nechávat otevřené do 2 týdnů.

U 76,4% účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty

Pro obchodníky, kteří obchodování s bitcoiny berou jako dlouhodobější záležitost, při které je třeba zůstat v obchodu několik týdnů, měsíců, nebo i roků, tak je lepší volit např. brokera etoro. Zde totiž nejsou žádné poplatky, pokud zůstanete v pozici i přes noc (swap). Obě výše zmíněné společnosti jsou regulovány CySEC úřadem a vlastní povolení od ČNB, která jim uděluje možnost působit a nabízet své služby českým obchodníkům.

Denní obchodování s Bitcoiny – jak funguje

Během několika minut, hodin nebo i pár dní se cena Bitcoinu může zásadně změnit. V den, kdy tento článek píši 7.12.2017 se hodnota Bitcoinu zvětšila o neuvěřitelných 23.00% během jediného dne. Denní obchodníci bitcoinu se na těchto cenových skocích snaží vydělat. Na začátku dne vlastní své dolary, nebo české koruny s kterými v průběhu dne obchodují a spekulují o vývoji kurzu Bitcoinu, nebo jiných kryptoměnách a na konci dne opět mají své peníze v klasické měně (CZK/USD).

Dlouhodobý nákup Bitcoinů a jejich držení

Investoři, kteří mají zájem investovat do Bitcoinu a držet ho po dobu několika měsíců, nebo roků by měli volit společnost bez swapu. Jednou z takových je například výše zmíněný broker etoro. V případě dlouhodobého obchodování není tak moc důležitá aktuální situace na trhu, jako situace, která nastane za několik měsíců, nebo roků. Proto je vhodné volit takovou kryptoměnu, která má slibnou budoucnost. Pro některé investory se takovou kryptoměnou může zdát zrovna Bitcoin, nejdražší a nejžádanější kryptoměna světa vůbec.

Kurz Bitcoinu – Jak si vlastně aktuálně vede

Aktuální hodnotu Bitcoinu můžete pozorovat na grafu níže. To, jak prognózu Bitcoinu vidí např. miliardář Janeček se můžete dozvědět na portálu ihned.cz.

Upozornění pro obchodníky bitcoinu

Bitcoin a další kryptoměny jsou extrémně volatilní, to znamená, že se jejich ceny velmi rychle mění. Na rozdíl od klasického akciového trhu lze na trhu s kryptoměnami vydělat ohromné množství peněz během relativně krátkého časového úseku. Problém je ovšem takový, že stejně tak jako cena kryptoměn může rapidně vyskočit nahoru, tak může i dolů. Investorům, kteří si chtějí Bitcoin obchodování vyzkoušet doporučuji používat finanční prostředky, které nutně nepotřebujete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.