Recenze CFD world

CFD world – Platforma, Poplatky a nabídka CFD aktiv

Základní informace o brokerovi
Min. vklad 250 $
Jazyk Čeština
Mobilní aplikace Ne
Platforma MT5
Sociální obchodování Ne
Demo Ano, časove omezené
Regulace CySEC
EUR/USD Spread 3.0 *
Účty vedeny v USD
Metody vkladů a výběrů Bankovní převod

CFDworld.com je forexový broker, který nabízí k obchodování kromě měnových párů také CFD na akcie, komodity a indexy. CFD world patří pod skupinu Goldenburg Group Ltd, tato společnost je licencovaná v Evropě regulačním úřadem CySEC. Díky této regulaci může broker legálně nabízet své služby občanům z ČR a Slovenska. Typický spread pro měnový pár EUR/USD je 3.0 pipy*, minimální vklad je u CFD world stanoven na $250. Stránky brokera jsou dostupné ve 4 jazycích, dva z nich jsou čeština a slovenština.


Upozornění: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


CFD world Obchodní platforma

CFD world umožnuje obchodníkům používat poměrně známou obchodní platformu MetaTrader 5. Tato platforma nabízí 21 časových rámců a až 79 analytických nástrojů. MT5 lze stáhnout zdarma do jakéhokoliv počítače, anebo mobilního zařízení. Přístup k platformě je ale také možné i z klasického webového prohlížeče.

CFD world poplatky (spready)

Stejně tak jako kterýkoliv jiný CFD broker, tak i CFD world si účtuje spread poplatek. Pro aktuální výši hodnoty tohoto poplatku navštivte prosím stránky společnosti CFD world. Připravili jsme zde pro vás malou srovnávací tabulku, kde naleznete výši CFD world spread poplatků na oblíbené měnové páry v porovnání s dalšími 2 dvěma populárními CFD brokery.


EUR/USD USD/JPY GBP/USD AUD/USD
CFD world* 3.0 3.0 3.0 4.0
Plus500** 0.6 0.7 1.1 0.6
XTB** 0.8 1.4 2.0 1.7

*Data o výši spreadu byla odebrána 26.06.2019 v 17:31 GMT z webové stránky brokera. Jedná se o typické spready u společnosti CFD world.**Hodnota spreadů byla odebrána z obchodní platformy brokera dne 26.09.2019 v 12:26.

Shrnutí CFD world Recenze

CFD world musí dodržovat přísné regulační směrnice regulačního úřadu CySEC. Broker má lehce vyšší poplatky (spready), ale ne nijak výrazněji. Počet dostupných aktiv u brokera je slušný, dokonce v nabídce naleznete i pár zajímavých akciových titulů pro různé země EU.

Bohužel zde ale nejsou žádná CFD na kryptoměny, osobně bych ocenil kdyby zde byl k obchodování alespoň Bitcoin. Další věc která se mi u brokera CFD world nezamlouvá je že jediná možnost výběru je použití bankovního převodu a že minimální výběr je $250.  CFD world také bohužel nepodporuje ani vklady a výběry pomocí internetových peněženek jako je Skrill, anebo Neteller.

Vaše zkušenosti mohou ovlivnit další obchodníky. Zanechte prosím komentář, pokud jste již například u brokera CFD world obchodovali, anebo aktuálně obchodujete.

1 komentář

  • Vklad je minimálně 250 USD, což je pro některé nováčky odrazující, když ostatní brokeři nabízejí vklady už od 100USD. Škoda, že neobchodují i s kryptoměnou, ale vystačím si u tohoto brokera s akciemi a komoditami.