Recenze Fx Global

Fx Global – Platforma, Poplatky a nabídka CFD aktiv

Základní informace o brokerovi
Min. vklad 250 $
Jazyk Čeština
Mobilní aplikace Ne
Platforma MT5
Sociální obchodování Ne
Demo Ano, časove omezené
Regulace CySEC
EUR/USD Spread 3.0 *
Účty vedeny v USD
Metody vkladů a výběrů Bankovní převod
Speciální funkce & výhody
  • Automatické Obchodování (EAs)

FxGlobal.com forexový broker, který nabízí k obchodování kromě měnových párů také CFD na akcie, komodity a indexy. Fx Global patří pod skupinu Goldenburg Group Ltd, tato společnost je licencovaná v Evropě regulačním úřadem CySEC. Díky této regulaci může broker legálně nabízet své služby občanům z ČR a Slovenska. Typický spread pro měnový pár EUR/USD je 3.0 pipy*, minimální vklad je u Fx Global stanoven na $250. Stránky brokera jsou dostupné ve 4 jazycích, dva z nich jsou čeština a slovenština.


Upozornění: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


Fx Global Obchodní platforma

Fx Global umožnuje obchodníkům používat poměrně známou obchodní platformu MetaTrader 5. Tato platforma nabízí 21 časových rámců a až 79 analytických nástrojů. MT5 lze stáhnout zdarma do jakéhokoliv počítače, anebo mobilního zařízení. Přístup k platformě je ale také možné i z klasického webového prohlížeče.

Fx Global Spready

Stejně tak jako kterýkoliv jiný CFD broker, tak i Fx Global si účtuje spread poplatek. Pro aktuální výši hodnoty tohoto poplatku navštivte prosím stránky společnosti Fx Global. Připravili jsme zde pro vás malou srovnávací tabulku, kde naleznete výši Fx Global spread poplatků na oblíbené měnové páry v porovnání s dalšími 2 dvěmi populárními CFD brokery.

Plus500** 0.6 0.7 1.1 0.6 XTB** 0.8 1.4 2.0 1.7
EUR/USD USD/JPY GBP/USD AUD/USD
Fx Global* 3.0 3.0 3.0 4.0

*Data o výši spreadu byla odebrána 26.06.2019 v 16:27 GMT z webové stránky brokera. Jedná se o typický spread u společnosti Fx Global. **Hodnota spreadů byla odebrána z obchodní platformy brokera dne 26.09.2019 v 12:26.

Shrnutí Fx Global Recenze

Fx Global musí dodržovat přísné regulační směrnice regulačního úřadu CySEC. Broker má lehce vyšší poplatky (spready), ale ne nijak výrazněji. Počet dostupných aktiv u brokera je slušný, dokonce v nabídce naleznete i pár zajímavých akciových titulů pro různé země EU. Bohužel zde ale nejsou žádná CFD na kryptoměny, osobně bych ocenil kdyby zde byl k obchodování alespon Bitcoin. Další věc která se mi u brokera Fx Global nezamlouvá je že nepodporuje platby kreditními/debitními kartama a ani internetovými peněženkami jako je Skrill, anebo Neteller.

Naše hodnocení

Vaše zkušenosti mohou ovlivnit další obchodníky. Zanechte prosím komentář, pokud jste již například u brokera Fx Global obchodovali, anebo aktuálně obchodujete.