Recenze FXCM

FXCM – Platformy, Poplatky a nabídka CFD aktiv

Základní informace o brokerovi
Min. vklad 50 $
Jazyk Angličtina
Mobilní aplikace Ano
Platforma MT4, NinjaTrader, Trading station
Sociální obchodování Ano
Demo Ano
Regulace FCA
EUR/USD Spread 1.3 *
Účty vedeny v EUR, GBP, USD
Metody vkladů a výběrů Bankovní převod, Kreditní/debetní karty (Visa/Mastercard), Netteler, Skrill

FXCM.com je forexový broker, který nabízí k obchodování kromě měnových párů také CFD na indexy, komodity a kryptoměny. Tato společnost je v Evropě licencovaná britským finančním regulačním úřadem FCA, broker tak může legálně nabízet své služby občanům z ČR a Slovenska. Minimální vklad je u brokera FXCM stanoven na $50.


Upozornění: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


FXCM – Obchodní platformy

FXCM nabízí svým klientům celkem 3 obchodní platformy – MT4, NinjaTrader a Trading station. Všechny tři platformy jsou mezi obchodníky velmi populární a poslouží velmi dobře nejen k otevírání a zavírání obchodů, ale také k analyzování trhů. Jak, MT4, tak i Ninja Trader podporují automatické obchodní systémy (EAs). Obchodovat s nimi lze bud rovnou z webového prohlížeče, anebo si je možné platformy stáhnout do počítače, či mobilního zařízení.

FXCM poplatky (spready)

Stejně tak jako kterýkoliv jiný CFD broker, tak i FXCM si účtuje spread poplatek. Pro aktuální výši hodnoty tohoto poplatku navštivte prosím stránky společnosti FXCM. Připravili jsme zde pro vás malou srovnávací tabulku, kde naleznete výši FXCM spread poplatků na oblíbené měnové páry v porovnání s dalšími 2 dvěma populárními CFD brokery.


EUR/USD USD/JPY GBP/USD AUD/USD
FXCM* 1.3 1.4 1.3 1.8
Plus500** 0.6 0.7 1.1 0.6
XTB** 0.8 1.4 2.0 1.7

*Průměrné spready. Data o spreadu byla odebrána z webové stránky brokera dne 19.12.2019 v 12:03 GMT.
**Hodnota spreadů byla odebrána z obchodní platformy brokera dne 26.09.2019 v 12:26.

Shrnutí FXCM Recenze

FXCM musí dodržovat přísné regulační směrnice regulačního úřadu FCA. Broker nabízí celkem 3 obchodní platformy a časově omezený demo účet zdarma. Nabídka aktiv je slušná, jediné co nám zde chybí jsou CFD na akcie. Webové stránky brokery jsou dostupné v angličtině, anebo v jiném světovém jazyce, podporu češtiny broker nenabízí. Spready, které si společnost účtuje jsou lehce nadprůměrné v porovnání s ostatními FX a CFD brokery.

Vaše zkušenosti mohou ovlivnit další obchodníky. Zanechte prosím komentář, pokud jste již například u brokera FXCM obchodovali, anebo aktuálně obchodujete.