Recenze IG

IG – Platformy, Poplatky a nabídka CFD aktiv

Základní informace o brokerovi
Min. vklad 250 $
Jazyk Angličtina
Mobilní aplikace Ano
Platforma MT4, Vlastní
Sociální obchodování Ne
Demo Ano
Regulace ASIC, FCA
EUR/USD Spread 0.7 *
Účty vedeny v AUD, EUR, GBP, USD
Metody vkladů a výběrů Bankovní převod, Kreditní/debetní karty (Visa/Mastercard)
Speciální funkce & výhody
  • Automatické Obchodování (EAs)
  • Cenová upozornění
  • Věřejně obchodovaná společnost (akcie)

IG je forexový broker, který nabízí k obchodování kromě měnových párů také CFD na akcie, indexy, komodity, dluhopisy a kryptoměny. Tato společnost je v Evropě licencovaná britským regulačním úřadem FCA, broker tak může legálně nabízet své služby občanům z ČR a Slovenska. Minimální vklad je u brokera IG stanoven na $250.


Upozornění: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


IG Obchodní platforma

IG nabízí svým klientům celkem 2 obchodní platformy – MT4 a IG. Platforma MT4 je mezi obchodníky velmi populární a poslouží velmi dobře nejen k otevírání a zavírání obchodů, ale také k analyzování trhů. Lze na ní také používat automatické obchodní systémy (EAs). Druhá platforma, která prochází přímo z dílny brokera vypadá moderně, její ovládání je velmi intuitivní.

IG poplatky (spready)

Stejně tak jako kterýkoliv jiný CFD broker, tak i IG si účtuje spread poplatek. Pro aktuální výši hodnoty tohoto poplatku navštivte prosím stránky společnosti IG. Připravili jsme zde pro vás malou srovnávací tabulku, kde naleznete výši IG spread poplatků na oblíbené měnové páry v porovnání s dalšími 2 dvěma populárními CFD brokery.


EUR/USDUSD/JPYGBP/USDAUD/USD
IG*0.70.791.520.76
Plus500**0.60.71.10.6
XTB**0.81.42.01.7

*Průměrné spready pro standardní účet. Data o spreadu byla odebrána z webové stránky brokera dne 06.10.2019 v 20:00 GMT.
**Hodnota spreadů byla odebrána z obchodní platformy brokera dne 26.09.2019 v 12:26.

Shrnutí IG Recenze

IG musí dodržovat přísné regulační směrnice regulačního úřadu FCA. Broker nabízí cekem 2 obchodní platformy a časově omezený demo účet zdarma. Nabídka aktiv je zde velmi příjemná a to hlavně co se týče CFD na akcie. Zde je totiž dle stránek brokera dostupných přes 12 000 akciových titulů. Spready u brokera vypadají férově. Přesto, že IG broker je mezinárodní společností, podporu češtiny zde nenalezneme.

Vaše zkušenosti mohou ovlivnit další obchodníky. Zanechte prosím komentář, pokud jste již například u brokera IG obchodovali, anebo aktuálně obchodujete.