Recenze IronFX

IronFX – Platformy, Poplatky a nabídka CFD aktiv

Základní informace o brokerovi
Min. vklad 100 $
Jazyk Angličtina
Mobilní aplikace Ano
Platforma MT4
Sociální obchodování Ne
Demo Ano
Regulace CySEC
EUR/USD Spread 2.2 *
Účty vedeny v AUD, CHF, CZK, EUR, GBP, JPY, PLN, USD
Metody vkladů a výběrů Kreditní/debetní karty (Visa/Mastercard), Maestro, Netteler, Skrill
Speciální funkce & výhody
  • Automatické Obchodování (EAs)

IronFX.eu je CFD broker, který nabízí k obchodování kromě měnových párů také CFD na akcie, indexy a komodity. Tato společnost je v Evropě licencovaná kyperským regulačním úřadem CySEC, broker tak může legálně nabízet své služby občanům z ČR a Slovenska. Minimální vklad je u brokera IronFX stanoven na $100 (pro založení tzv. mikro účtu).


Upozornění: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


IronFX Obchodní platforma

IronFX nabízí svým klientům celkem 2 obchodní platformy – MT4 a IronFX. Obě platformy jsou mezi obchodníky velmi populární a poslouží velmi dobře nejen k otevírání a zavírání obchodů, ale také k analyzování trhů. Jak, MT4, tak i MT5 podporují automatické obchodní systémy (EAs). Obchodovat s nimi lze bud rovnou z webového prohlížeče, anebo si je možné platformy stáhnout do počítače, či mobilního zařízení.

IronFX Poplatky (Spready)

Stejně tak jako kterýkoliv jiný CFD broker, tak i IronFX si účtuje spread poplatek. Pro aktuální výši hodnoty tohoto poplatku navštivte prosím stránky společnosti IronFX. Připravili jsme zde pro vás malou srovnávací tabulku, kde naleznete výši IronFX spread poplatků na oblíbené měnové páry v porovnání s dalšími 2 dvěma populárními CFD brokery.


EUR/USD USD/JPY GBP/USD AUD/USD
IronFX* 2.2 2.2 2.5 2.5
Plus500** 0.6 0.7 1.1 0.6
XTB** 0.8 1.4 2.0 1.7

*Fixní spready pro mikro účet. Data o spreadu byla odebrána z webové stránky brokera dne 15.10.2019 v 20:00 GMT.
**Hodnota spreadů byla odebrána z obchodní platformy brokera dne 26.09.2019 v 12:26.

Shrnutí IronFX Recenze

IronFX musí dodržovat přísné regulační směrnice regulačního úřadu CySEC. Broker nabízí populární obchodní platformu MT4 a časově omezený demo účet zdarma. Nabídka aktiv je zde slušná, dostupných je zde asi 300 aktiv. IronFX sice nenabízí podporu češtiny, je zde ale možné vést obchodní účet v CZK. České obchodníky určitě také potěší, že je v nabídce 5 českých akcií (CFD). Spready, které si broker účtuje nejsou až tolik atraktivní, jedná se ale o fixní spready, takže se ale zase nemusíte na druhou stranu bát, že by se měnili v případě, že jsou trhy zrovna volatilní.

Vaše zkušenosti mohou ovlivnit další obchodníky. Zanechte prosím komentář, pokud jste již například u brokera IronFX obchodovali, anebo aktuálně obchodujete.