Recenze Swissquote

Swissquote – Platformy, Poplatky a nabídka CFD aktiv

Základní informace o brokerovi
Min. vklad 1000 $
Jazyk Čeština
Mobilní aplikace Ano
Platforma MT4, MT5
Sociální obchodování Ne
Demo Ano
Regulace FCA, FINMA, MFSA
EUR/USD Spread 1.7 *
Účty vedeny v AUD, CAD, CHF, CZK, EUR, GBP, JPY, PLN, USD
Metody vkladů a výběrů Bankovní převod, Kreditní/debetní karty (Visa/Mastercard)
Speciální funkce & výhody
  • AutoChartist
  • Automatické Obchodování (EAs)
  • Věřejně obchodovaná společnost (akcie)

Swissquote.com je broker, který nabízí k obchodování kromě měnových párů také CFD na indexy, komodity a dluhopisy. Tato společnost je ve světě a v evropě licencovaná hned několika regulačními úřady. Ty umožňují brokerovi legálně nabízet své služby občanům z ČR a Slovenska. Minimální vklad je u brokera Swissquote stanoven na $1 000.


Upozornění: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


Swissquote – obchodní platformy

Swissquote nabízí svým klientům celkem 2 obchodní platformy – MT4 a MT5. Obě platformy jsou mezi obchodníky velmi populární a poslouží velmi dobře nejen k otevírání a zavírání obchodů, ale také k analyzování trhů. Jak, MT4, tak i MT5 podporují automatické obchodní systémy (EAs). Obchodovat s nimi lze bud rovnou z webového prohlížeče, anebo si je možné platformy stáhnout do počítače, či mobilního zařízení. Kromě těchto dvou platforem broker nabízí také nástroj zvaný AutoChartist, ten mohou obchodníci brokera zdarma využívat k technické analýze.

Swissquote poplatky (spready)

Stejně tak jako kterýkoliv jiný CFD broker, tak i Swissquote si účtuje spread poplatek. Pro aktuální výši hodnoty tohoto poplatku navštivte prosím stránky společnosti Swissquote. Připravili jsme zde pro vás malou srovnávací tabulku, kde naleznete výši Swissquote spread poplatků na oblíbené měnové páry v porovnání s dalšími 2 dvěma populárními CFD brokery.


EUR/USD USD/JPY GBP/USD AUD/USD
Swissquote* 1.7 1.6 2.0 1.6
Plus500** 0.6 0.7 1.1 0.6
XTB** 0.8 1.4 2.0 1.7

*Minilmí spready pro standardní účet. Data o spreadu byla odebrána z webové stránky brokera dne 28.09.2019 v 9:22 GMT.
**Hodnota spreadů byla odebrána z obchodní platformy brokera dne 26.09.2019 v 12:26.

Shrnutí Swissquote Recenze

Swissquote musí dodržovat přísné regulační směrnice regulačního úřadu FCA, FINMA a MFSA. Broker nabízí cekem 2 obchodní platformy a časově omezený demo účet zdarma. Nabídka měnových párů je zde poměrně příjemná, bohužel broker nenabízí ale CFD např. na akcie, anebo kryptoměny.

Webové stránky brokera jsou v češtině, některé překlady ovšem chybí a není tak ojedinělé, že nějaká část textu na stránce je v angličtině. Poplatky (spready), které si společnost Swissquote účtuje jsou poměrně vysoké (data v tabulce uvádějí minimální spready). O něco lepší jsou pro obchodníky vlastnící např. prémiový účet (minimální vklad 10 000 USD) , i tak je zde ale minimální spread na měnovém páru EUR/USD 1.4 pipů.

Vaše zkušenosti mohou ovlivnit další obchodníky. Zanechte prosím komentář, pokud jste již například u brokera Swissquote obchodovali, anebo aktuálně obchodujete.

1 komentář

  • Přidávám se taktéž k negativnímu hodnocení. Varuji Vás nenechte se přesvědčit!!! Pokud necháte obchodování na společnosti s velkou pravděpodobností proděláte. I přes výslovnou domluvu, kdy jsem nechtěl jít do rizika a obchodovat jen s malou částkou investovali hned po dvou lotech. Po necelém měsíci balancování jsem přišel rázem o 300 tisíc. Po dotazu kdo vůbec obchoduje, mi pracovník nebyl schopen odpovědět. Pravděpodobně nějaký přednastavený robot. Ten byl po sléze odříznut. Pracovník obchodování převzal do svých rukou. Ovšem s mým obnosem na účtu. Opět velké obnosy ( 1 až 2 loty na zlato) . Naprostý amatérizmus v obchodování založený na Hedgování. Jedna bota za druhou. Nakonec šlo konto postupně do nuly. Nikdo Vám za nic neručí. Moje blbost stála mnoho peněz. A žádná zodpovědnost. Zkušenost? Nelez na trh bez zkušeností s tím, že to někdo zvládne za tebe. Nenechte se nachytat!!!