Menu Zavřeno

Tomáš Stodola – podvod, zavádějící reklamní web

photo7

Od jednoho z našich čtenářů jsme dostali tip na další z podvodných webů o binárních opcích, který si nyní blíže rozebereme. Jedná se o web tomasstodola.com. Najdete na něm zcestné a zavádějící informace, falešný příběh obchodníka, falešné fotky, reklamu na brokerské společnosti (evidentně jediný cíl webu) a následně komentáře, které také vypadají jako smyšlené. Zkrátka podvod. Jak jsme zjistili, je to jen česká verze webu, který má mnoho dalších jazykových verzí, například francouzskou, portugalskou nebo holandskou. Kdo je Tomáš Stodola? Nevíme. Autor webu je neznámý, doména je zaregistrovaná anonymně. Pojďme si alespoň rozebrat, proč se jedná o podvodný web, a uvést věci na pravou míru.

Zcestné rady Tomáše Stodoly

Jediné, o co provozovateli jde, je nalákat k brokerským společnostem co nejvíce lidí. Nestydí se používat smyšlené jméno, falešné fotky (viz níže) a dávat návštěvníkům naprosto zcestné a zavádějící informace. Z toho, jak jsou jeho stránky napsané, je jasné, že cílí především na neznalé lidi, kteří se neorientují v problematice investování. Každý, kdo o obchodování něco ví, totiž jeho podvod prokoukne hned na první pohled.

Pojďme si rozebrat několik formulací, které na webu „Tomáše Stodoly” najdete:

 • Pokud se Vám 30 minut zdá jako moc dlouho, dá se obchodovat i na 60 sekund (1 minutu), kdy je jistota prakticky 100%.
  • 100%? Naprosto nereálné číslo. V obchodování binárních opcí nikdy nemáte jistotu prakticky 100%. Jako začátečník můžete očekávat úspěšnost lehce přes 50%, pokud jste dobrý obchodník, vaše čísla se pohybují o něco výše, ovšem stále maximálně okolo 60%. Vycházím jednak z vlastních statistik i z toho, co říkají matematicky nadaní obchodníci na diskusním fóru ForexFactory.
  • Pokud se vám 30 minut zdá moc dlouho, dá se obchodovat i na 60 sekund? Podle Tomáše Stodoly je v pořádku, když se vám nechce čekat a proto se pustíte do mnohem rizikovější a méně výhodné investice. Jak jsme psali v článku Minutové opce, obchodovat opce s expirací 60 sekund rozhodně nedoporučujeme.
 • „Pokud oba dva páry jedné měny klesají, pak je zaručené, že budou klesat i dále. V tomto případě sázejte na pokles.”
  • Zaručené, že budou klesat i dále?  Podle Tomáše Stodoly by se velmi rychle zhroutil celý trh měn. To by přece všechny páry musely klesat donekonečna a zastavily by se na směnném kurzu 0. Nebo že by pokračovaly do záporných čísel? Že by byl kurz USD/GBP třeba -1? Zaplatili byste jeden dolar a k tomu byste jednu libru dlužili?
 • Akciové společnosti musí veřejně ohlašovat své hospodářské výsledky, vždy pravidelně každé 3 měsíce. Jednoduchým a ověřeným pravidlem je, že když společnost ohlásí výsledky a jsou pozitivní, akcie bude v daný den růst. V případě dobrých finančních výsledků sázejte na růst ještě ten samý den.
  • Na první pohled dobrá rada, nicméně v praxi k ničemu. Použiji známé přísloví: „Vše, co trh ví, už je obsaženo v ceně.” Jinými slovy, ti opravdu velcí hráči na trhu (ti, kdo drží miliony / miliardy dolarů v akciích) si danou zprávu přečtou mnohem dříve než vy. Už se na to dokonce používají i chytré počítačové programy, které částečně rozumí textu a čtou mnohem rychleji než člověk. Velcí hráči na pozitivní zprávu rychle zareagují, provedou své obchody, pohnou s cenou nahoru, ale ta se dále už příliš hýbat nebude. A až pak přijdete vy, drobný obchodník. Nerad bych zjednodušoval, ale aspoň jsem naznačil, že podvodník Tomáš Stodola opět přehání a láká vás na nefunkční radu.

Podvod – falešné fotky, falešná jménaphoto7

Fotky údajného Tomáše Stodoly najdete na mnoha různých webech v různých jazycích, přičemž na každém z těchto webů se osoba jmenuje jinak – na české verzi Tomáš Stodola, na holandské Hendrik De Witte, na francouzské Damien Laurent.

Stačí kliknout na některou z fotek pravým tlačítkem, zkopírovat adresu URL obrázku, jít na Obrázky Google a podle adresy URL (zde http://www.tomasstodola.com/images/photos/photo7.jpg) vyhledat podobné obrázky. Vyjedou vám weby, které o tomto podvodníkovi píšou články, ale dále najdete i samotné podvodníkovy weby v různých jazycích. Například:

 • holandsky: Mijn naam is Hendrik De Witte en ik kom oorspronkelijk uit Amsterdam. http://hendrikdewitte.com/
 • francouzsky: Mon nom est Damien Laurent et je suis originaire de Lyon. J’ai 26 ans, et après avoir quitté l’école jusqu’à l’année 2014, j’ai travaillé comme chauffeur de camion. http://www.damienlaurent.com/

Nevěřte nesmyslům

Nenechte se nalákat na falešné fotky drahých aut a pláží a na zdánlivě dobré a jednoduché „zaručené” rady. Obchodování je řemeslo, které se dá naučit, ovšem zabere to spoustu času. Z jednoho malého „zázračného” webu vše potřebné rozhodně nevyčtete. Naopak, spíše dostanete nějakou radu, která váš přímo požene do ztrát.

Pokud objevíte další podvodný web nebo podezřelou službu, napište nám na naší Facebookové stránce nebo do komentářů k tomuto článku. Děkujeme.

P.S.: Nesdílejte nikde, např. na diskusních fórech, přímý odkaz na tento podvodný web (hypertextový odkaz na web tomasstodola.com, který se dá rozkliknout)! Google a Seznam pak tento odkaz najdou a myslí si, že se jedná o kvalitní web, protože na něj vedou odkazy, a zobrazují jej následně vysoko ve vyhledávání. Odkaz buď napište jako text, tak jako to děláme my, nebo použijte třeba mezery (tomas stodola .com). Nepodporujte podvodníky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.