Menu Zavřeno

Vklady a výběry peněz u brokerů

binární opce vklady výběryKdo má v plánu začít obchodovat s reálnými prostředky u nějakého brokera, potřebuje informace o online převodech peněz. Je potřeba vybrat si nějakou z metod vkladů a výběrů, které brokeři podporují. Některé jsou rychlejší, některé pomalejší, některé velmi levné, některé zase o něco dražší. Tři nejpoužívanější platební metody si postupně rozebereme a srovnáme podle rychlosti, spolehlivosti a poplatků.

*Výše poplatků se může lišit u každé níže popsané metody vkladu a výběru, vždy si tyto informace tedy ověřte.

1. Skrill (Moneybookers) – elektronická peněženka

 • Rychlost vkladu na obchodní účet: Okamžitě
 • Rychlost výběru z obchodního účtu: 1-2 dny
 • Vhodné pro částky: 50 USD – 600 USD

Elektronická peněženka Skrill (dříve Moneybookers) populární metodou pro placení i přijímání peněz po internetu. Na placení přes Skrill vám stačí e-mailová adresa a heslo, platby probíhají okamžitě (v řádu sekund). Pro menší a střední částky se Skrill vyplatí oproti bankovními převodu, protože se Skrillem neplatíte poplatky z provedení transakce u obchodníka (vklad či výběr u brokera), pouze malý poplatek 1,99% za převod měny. Peněženku si lze dobít buď platební kartou a okamžitě, přes předplacenou poukázku Paysafecard (k dostání např. na čerpacích stanicích) nebo bankovním převodem (v Kč do české banky, kde má Skrill jeden ze svých účtů) během 2-3 dnů.

2. Bankovní převod

 • Rychlost vkladu na obchodní účet: 2-3 dny
 • Rychlost výběru z obchodního účtu: 3-5 dní
 • Vhodné pro částky: 400 USD a více (převody měn bývají u velkých částek levnější než na Skrillu)

Tradiční metodou je bankovní převod, ovšem je důležité si ohlídat, v jaké zemi a v jaké měně má broker účet. Pokud má účet v zahraničí, je potřeba počítat s poplatkem za zahraniční platbu. Pokud má účet v jiné měně, než jakou posíláte, je také potřeba počítat s mírným poplatkem za převod. Převody měn jsou u bankovních převodů zpravidla levnější než se Skrillem. Proto u vyšších částek cca nad 400 USD je bankovní účet výhodnější, protože na levnějším převodu měn ušetříte více (třeba 300 Kč), než kolik bance zaplatíte na jednorázovém poplatku za zahraniční platbu (třeba 150 Kč).

3. Kreditní karta

 • Rychlost vkladu na obchodní účet: Okamžitě
 • Rychlost výběru z obchodního účtu: 3-5 dní

Poslední možností je vklad peněz kartou. Řada z vás s tím možná bude mít zkušenosti z českým eshopů, ve kterých je placení kartou populární. U brokerů budete kartou platit do zahraničí, ale funguje to stejně. Brokeři zpravidla nerozlišují mezi debetní nebo kreditní kartou, vklad vždy proběhne okamžitě. Když zaplatíte, peníze se vám na bankovním účtě zablokují a o pár dnů později je banka strhne. Funguje to jednoduše. Některé z vás dokonce překvapí, že s kartou lze nejen platit, ale také peníze vybírat.

Na co nezapomenout

 • Doklady – Všichni regulovaní brokeři mají povinnost prověřit totožnost svých klientů. Někde vás nepustí ani ke vkladu, některým to stačí až později, před výběrem. Jsou většinou potřeba 2 doklady:
  1. Doklad totožnosti* – částečně začerněná kopie OP nebo ŘP, já osobně posílám raději vždy jen řidičský průkaz
  2. Doklad adresy – faktura za telefon, za plyn, výpis z bankovního účtu (např PDF z internet. bankovnictví) – jakýkoli podobný papír, kde je vidět vaše jméno a adresa.
 • Stejná metoda pro vklad i výběr – Stejnou metodu, jakou použijete pro vklad, budete muset použít i pro výběr. Alespoň tak to chodí u všech brokerů. Je to další bezpečnostní opatření.
 • Nevkládat si příliš – Obchodováním si sice můžete slušně vydělat, musíte ale ovšem vždy počítat, že o vaše peníze můžete přijít. Neinvestujte tedy peníze, jejichž ztráta by vás mohla omezit. Vždy je lepší začínat s menšími částkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.