eToro

eToro

Detaily brokera
Instrumenty Akcie, CFD, Kryptoměny
Demo účet Ano
Regulace CySEC
Platforma Vlastní (jiné)
Mobilní aplikace Ano
Čeština Ano
Recenze
Vítejte u našeho seriálu recenzí webových stránek pro trading. Dnes se podíváme na stránku eToro – její vzhled, služby, platformu pro trading a tak dále. Hurá do toho!

Vzhled webu eToro

Celkový vzhled webu lze popsat jako tradiční, alespoň co se týká stránek o tradingu. Použité barvy vytvářejí dojem poměrně dynamické a agresivní webové prezentace. Horní navigační lišta se vysouvá po najetí myši, což šetří čas. Některé stránky jsou trochu delší, bylo by lepší je rozdělit, aby se uživatelům lépe četly a používaly. Pokud máte rádi dynamičtější webové stránky, pak se vám tato bude líbit.

Toro zkušenosti - kopírujte obchody úspěšných investorů

Zprávy a další informace

Na tomto webu nehledejte tradiční sekci se zprávami, ale založili zde blog s příspěvky, které jsou různě užitečné. Některé z nich obsahují tradiční analýzy trhu, některé z nich jen plynou a popisují vybranou věc a nejsou důležité. Jako celek není jejich blog pro investory dostatečný, ale některé příspěvky nabízejí zajímavý pohled. K tomu dávají k dispozici ekonomický kalendář a kalendář s daty, kdy organizace vyhlašují své obchodní výsledky. V nabídce jsou i další aktivity, jako například webináře o tradingu. Mezi další funkce, které pomáhají zvýšit informovanost obchodníků, se řadí tzv. zpravodajství. Tu naleznete v záložkách na platformě eToro, přičemž uživatel si zde může přečíst čerstvé novinky ohledně jím zvoleného tradingového instrumentu. Mnohem zajímavější funkcí je tzv. „sociální trading“, který zjednodušeně řečeno umožňuje investorům, aby si zkopírovali portfolio jiného investora, který je pak za každou kopii odměněn.

Služby

eToro můžete využít na všechny obvyklé instrumenty plus kryptoměny. V souladu s evropskými regulacemi je maximální přípustná páka o něco níže, než byla v minulosti (v případě kryptoměn je nyní 1:2 proti 1:30 před časem). Co se týče poplatků, úplnou absenci těch za transakci vyvažuje platba 5 dolarů za výběr z účtu – od platinového účtu výše ale odpadá i tato povinnost. Minimální vybratelná částka pak činí 30 dolarů. K tomu jsou u některých měn přidány i směnné poplatky. Pozitivní je, že před samotným výběrem peněz se skutečná výše toho, kolik za něj budete muset zaplatit, zobrazí v Pokladně, přičemž v danou chvíli můžete svůj úmysl ještě přehodnotit a peníze na účtu nechat. Tradingový spread není fixní a každý instrument má jiný.

eToro zkušenosti - vzdělávací sekce

Informace pro trading

Trading na eToro se koná výhradně pomocí webového rozhraní. To může být pro některé uživatele problém. Pro založení účtu musíte uvést mimo jiné jméno, příjmení a telefonní číslo, ale není zde žádné ověřování. Nejen pro začátečníky pak nabízí eToro založení demo účtu, na němž je vloženo 100 000 virtuálních dolarů. Díky tomu si každý může platformu včetně všech jejích funkcí vyzkoušet a obchodovat bez rizika. Samotný trading je ve webové aplikaci poměrně snadný. Můžete si vybrat, s čím chcete obchodovat, zda chcete prodávat nebo nakupovat. Můžete si nastavovat pro většinu instrumentů páku, nastavit limity pro stop-loss a podobně. Platforma je navíc k dispozici v českém jazyce. Některé informace jsou k dispozici uvnitř aplikace, můžete sledovat, jak se vyvíjí cena vybrané komodity v čase. Můžete si také zobrazit sentiment obchodníků (ukazuje, zda ostatní obchodníci v dané chvíli raději nakupují nebo prodávají). K tomu máte také příležitost se podívat, co ostatní investoři dělají se svým portfoliem.

Regulace

eToro podléhá kontrole ze strany Kyperské komise pro cenné papíry a burzu (CySEC), jedná se tedy o regulovanou společnost. Předtím, než začne s eToro obchodovat, navíc musí každý zájemce projít procesem verifikace. Pod tímto pojmem je schované potvrzení občanského průkazu, trvalé adresy a totožnosti.

eToro recenze - zajímavá forma sociálního investování

Vyhodnocení a informace o brokerovi eToro

Náš celkový pocit z webu eToro je smíšený – na jednu stranu má několik zajímavých a užitečných funkcí, jako například sociální trading, i když pro nové investory riskantních. Plusem je také existence demo účtu. Na druhé straně se nám zdá, že najít některé užitečné informace je dost obtížné. Stránky by si zasloužily, aby se na nich udělalo pár změn a informace by byly transparentnější. Jedná se o regulovanou společnost, podobně jako mnoho jiných brokerů má pak sídlo na Kypru. eToro lze kontaktovat telefonicky, přes e-mail anebo online chat.

Recenzi si můžete přečíst na partnerském webu.