Investown

Investown

Detaily brokera
Instrumenty P2P
Demo účet Ne
Regulace N/A
Platforma N/A
Mobilní aplikace Ano
Čeština Ano
Recenze
Moderní svět si lze jen těžko představit bez velkých měst, vysokých budov a  industrializované oblasti. Každá struktura má svůj vlastní účel, kterým je uspokojení určitých lidských potřeb, což si Investown uvědomuje. Nové technologie a demografické změny ovlivňují všechny oblasti lidského životа  a trh s nemovitostmi není výjimkou. Jedná se o nejdražší aktivum, které z hlediska objemu překonává ostatní segmenty. Investice do nemovitostí je výnosná: trh v posledních desetiletích roste, což vám umožňuje dlouhodobě profitovat z vašich investic. V době krize je však obtížné zachovat a zvýšit svůj kapitál. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je investovat do komerčních nebo rezidenčních nemovitostí.  Po těchto investicích je neustálá poptávka. Navíc se analyzují snáze než akcie nebo dluhopisy. Při správném přístupu mohou nemovitosti nabídnout lukrativní a spolehlivý způsob, jak generovat značný příjem v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. V dnešní recenzi se budeme věnovat „ryze českému produktu“, platformě pro investice do nemovitostí. Jedná se o platformu Investown cz. Pokusíme se analyzovat činnost společnosti, její rizika a přínosy. Platforma se na českém realitním trhu objevila v roce 2020 s podporou banky Česká spořitelna. Díky této skutečnosti se společnost Investown.cz mohla těšit velkému zájmu investorů i široké veřejnosti. Aktivity společnosti Investown.cz byly investory hodnoceny jako velmi nadějné. Nyní se na na všechny informace podíváme podrobněji.

Jak platforma funguje

Jedná se o crowdfundingovou platformu, která nabízí drobným investorům možnost zhodnocování peněz prostřednictvím investic do nemovitostí. Výnosnost se pohybuje od 8,5 %, výše a doba investice je obvykle 12 až 24 měsíců. Nemusíte být zkušený investor s miliony peněz, abyste se mohli ke společnosti připojit. Platforma je zaměřena na investory střední úrovně a právě proto zaznamenala přímo kosmický růst. Počáteční investice začíná na 500 korunách. Domnívám se, že budete souhlasit, že se jedná o dostupnou částku pro každého. Investown recenze - investujte do nemovitostí Pokud jde o riziko - existuje pouze jedno, a sice to, že nájemce, kterému jste nabídli pronájem z platformy, za něj nezaplatí. Tvůrci platformy to opravdu dobře promysleli a snížili pravděpodobnost rizika na minimum. Investown je založená fintech profesionály Philipem Sukem a současným generálním ředitelem společnosti Investown Technologies s.r.o. Alanem Vyšínem po vzoru podobných zahraničních platforem. Do projektu investovali také zainteresovaní investoři: Seed Starter České spořitelny a Lighthouse Ventures, fond rizikového kapitálu, který podporuje české inovativní projekty. Partnerem platformy je také český srovnávací systém Chytrý Honza. Tým Investown.cz tvoří známí čeští IT odborníci se zkušenostmi. Informace o zakladatelích platformy najdete přímo na webových stránkách a na sociálních sítích. Tyto informace jsou zcela otevřené. Zajímá vás, jak se stát plnohodnotným investorem na této platformě a kde začít? Pak vám doporučujeme poračovat ve čtení další části této Investown recenze.

Investown - registrace

Registrace u společnosti Investown může být dvoufázová. Potěšující je, že není nutné žádné potvrzení - nemusíte posílat doklady totožnosti ani výpisy z bankovního účtu. Kliknete na tlačítko „Začít“ v pravém horním rohu a pak na další webové stránce zadáte svou e-mailovou adresu, vyplníte jméno a příjmení z dokladů totožnosti a nakonec nastavíte své heslo. Investown zkušenosti - registrujte se již nyní na této investiční platformě Následně zadáte nejprve adresu trvalého bydliště, rodné číslo a telefonní číslo, na které vám přijde registrační SMS, pomocí které podepíšete smlouvu o investičním účtu. V této fázi máte téměř hotovo – můžete si prohlédnout nabídky nemovitostí, stačí jen poslat peníze na investiční účet a můžete si vybrat první nemovitost a začít investovat. Registrace vás bude stát doslova 2 minuty času a několik kliknutí myší. Platforma se snaží podporovat a vzdělávat své uživatele. Provozovatel myslí dokonce i na ty, kteří nemají vůbec žádné zkušenosti s investováním a nevyznají se v možnostech, které existují. Na domovské stránce najdete sekci nazvanou „Pro investory“, kde najdete velmi užitečné informace. Investown recenze - vzdělávací sekce pro investory Vzhledem k obchodnímu zaměření platformy zde nenajdete žádný demo účet, protože není potřeba.

Investown - jak investovat

Jakmile si vytvoříte účet a provedete první vklad, můžete začít investovat. Na tento proces se musíte připravit přečtením článků v sekci Blog a analýzou nabídky ubytování na Investown. Každý investor má vlastní Insvestown zkušenosti, takže vaším hlavním úkolem bude získat vlastní zkušenosti na platformě Investown. Zde je krátký návod týkající se investice Investown. Na domovské stránce klikněte na Nabídka investic, najdete ji v horní části stránky. Investown recenze - každá nabídka má individuální kalkulace a délku splatnosti Každá nabídka má vlastní kalkulace, možné příjmy a délku splatnosti. Vzhledem k vysoké poptávce jsou nové investiční nabídky vyčerpány během několika hodin, takže si pospěšte. Důvodem je vysoká popularita platformy a dobré investiční zkušenosti. Seznam uživatelů Investown.cz je poměrně rozsáhlý. Někteří z nich jsou zobrazeni přímo na webu. V každém případě Vám doporučujeme seznámit se s právními informacemi na webu, s vašimi povinnostmi a právy v roli investora. Všechny tyto informace najdete v zápatí webu. Investown zkušenosti -právní podmínky dostupné na webu platformy Abyste se vyhnuli sporným situacím a byli na bezpečné straně, přečtěte si a analyzujte zobrazené informace. Je například dobré vědět, že společnost Investown je povinna poskytovat služby uživateli v dohodnutém rozsahu a za dohodnutých podmínek. Společnost je odpovědná uživateli za škodu, která mu vznikne v důsledku porušení smluvních nebo zákonných povinností ze strany společnosti.

Investown Premium

Aktivní uživatelé, obchodníci nebo v našem případě investoři jsou vždy nějakým způsobem podporováni společností nebo platformou, kde působí. Platforma Investown není výjimkou. Nejvyšší úroveň služeb na platformě se nazývá Premium. Investown Premium je jedinečný upgrade, který se automaticky zpřístupňuje investorům, kteří investovali do 10 a více nemovitostí. Po získání dostatečného počtu nemovitostí se aktivuje vaše Premium a získáte nové investiční příležitosti. Benefity Investown Premium:
 • Extra bonus - vyšší skóre ve formě bonusu po skončení investičního období.
 • Přednostní podpora - uživatelé Premium dostávají přednostní podporu (s oodpovědí obvykle do 2 hodin).
 • Společenské události a analýzy trhu - Prémioví členové mají přístup k pravidelným analýzám českého trhu a připravovaným novinkám. Mají také možnost setkat se osobně nebo prostřednictvím videochatu se zástupci společnosti Investown.

Jak vysoký výdělek lze získat s Investown?

Střední výnos činí zhruba 4,2 % ročně. Nicméně výnos není zaručen, takže pokud někteří nájemníci přestanou platit nebo jsou byty prázdné, tak investoři nic nezískávají. To není velký výnos, pokud jej porovnáte s inflací a průměrným výnosem akciového trhu. Jak ale uvádí samotný Investown, tato platforma je určena pro lidi, kteří nechtějí více riskovat na akciovém trhu a potýkat se s vysokou mírou volatility. Dalším velkým argumentem pro investown je, že jako investor nemáte žádný podíl na růstu ceny nemovitosti. Na nájemném máte pouze podíl, ale vzhledem k tomu, že nemovitost fakticky nevlastníte, může se stát, že se cena nemovitosti zdvojnásobí, ale za 4-5 let se vám vrátí pouze počáteční investice. Další věc, kterou je třeba zdůraznit, je, že výnosy z investice vstupují do vašeho příjmu, a proto musíte platit daň z příjmu. Pokud však hledáte stabilní investice s nízkým rizikem, Investown rozhodně nebude zklamáním.

Investown - poplatky za platformu a možnost vkládat a vybírat prostředky

Jak je pro tyto platformy typické, nemusíte se trápit s poplatky za vedení účtu ani s poplatky za vklady a výběry (jedinou variantou je bankovní účet). Jediným poplatkem, na který narazíte, je poplatek za předčasné ukončení smlouvy, který činí 0,9 % z hodnoty investovaných prostředků. Pak si platforma vezme 10 % z celkového vybraného nájemného a 90 % z vybraného nájemného jde investorům - provize, kterou si Investown účtuje z investic promotérů - ale vy ji na svém účtu nezaznamenáváte. Peníze můžete buď dále investovat, nebo požádat o jejich zaslání na stejný bankovní účet, ze kterého jste je vložili. K dispozici je jeden bezplatný výběr každých 24 hodin, každý další výběr je zpoplatněn částkou 9 Kč. Investown garantuje vyplacení peněz do 3 dnů.

Investown - riziko

Rizika jsou vždy a všude. Nyní se však pokusíme analyzovat Investown riziko. Jak jsme již zmínili v naší Investown recenzi, jediné riziko, kterému můžete při investování na platformě čelit, je, že nájemce nebude platit nájemné. V poslední době se však platforma snaží více orientovat na nákup nemovitostí než na jejich pronájem, proto není špatné analyzovat, jaké je riziko při investování do nemovitostí obecně. Nákup nemovitostí je nízkoriziková forma investice, která zahrnuje proces nákupu, prodeje, pronájmu a správy nemovitostí za účelem zisku. Investice do nemovitostí jsou jedním z nejdůležitějších finančních nástrojů. Investice do nemovitostí, které se mohou lišit v závislosti na době a ekonomických podmínkách, jsou obecně výnosnou metodou. Zachovává kapitál a zabraňuje odpisům. Poskytuje také příjem z pronájmu, který zvyšuje finanční zdroje. Hlavními investičními aktivy jsou bydlení, pozemky, komerční nemovitosti a doly. Výpočet a průzkum možností investičního nástroje, který přináší maximální nebo minimální užitek, minimalizuje všechna možná rizika. Rizika, která se mohou vyskytnout při investování do nemovitostí, jsou: strukturální, environmentální, finanční, právní, manažerská, nejistota, inflace, likvidita a nepředvídané náklady. Jedním ze způsobů, jak těmto rizikům čelit, je kompetentní investování. Správného investování se dosahuje prostřednictvím správného řízení rizik. Mimochodem, další výhodou této platformy je, že se na jejich webu můžete vzdělávat v oblasti investic do nemovitostí zcela zdarma. Investown recenze - platforma nabízí vzdělávací sekci Taková péče o investory se rozletěla do pěkných komentářů po celém internetu. Opravdu dobrá práce.

Investown - mobilní aplikace

Pro moderního člověka je možnost spravovat finance z telefonu normou, jakýmsi běžným zbožím, podobně jako elektřina. Nové mobilní služby pro finanční produkty se zapojují do investiční činnosti zákazníka. Jednoduchost je výhodou každé aplikace. Vytváří konkurenční výhodu při přijímání uživatelů. Používání aplikace by mělo být pro uživatele bezproblémové, nemělo by být utrpením. A to je přesně ten druh jednoduchosti a přívětivosti pro uživatele, o který zakladatelé společnosti Investown usilovali. Mobilní aplikaci si můžete stáhnout přímo z webu Investown pro Android i iOS. Investown zkušenosti - společnost nabízí svým klientům mobilní aplikaci Mobilní verze se nijak neliší od verze pro stolní počítače a její používání je neskutečně snadné. Jste v obraze a všechny potřebné informace máte doslova v kapse. Mobilní aplikace je neustále aktualizována, takže na straně platformy nejsou žádné technické problémy.

Investown- technická podpora a sociální profily

V naší recenzi jsme obsáhli mnoho informací o platformě Investown. Nyní však zkontrolujme přítomnost platformy na sociálních sítích a možnost technické podpory. Investown cz má účty na všech populárních sociálních sítích, konkrétně na Facebooku, Instagramu, Linkedinu a Twitteru. Investown zkušenosti - společnost je aktivní na populárních sociálních sítích Obsah je velmi často aktualizován a spousta sledujících jen potvrzuje popularitu platformy. Co se týče technické podpory - máte skvělou možnost chatu na webu ve 2 jazycích – v češtině a angličtině. Také můžete napsat žádost na podporu vyplněním formuláře přímo na webu. Investown recenze - společnost zle kontaktovat pomocí kontaktního formuláře Po odeslání žádosti obdržíte odpověď do 24 hodin. Praxe však ukazuje, že je to mnohem rychleji. Pokud máte status Premium, dostanete odpověď do 2 hodin a v případě potřeby můžete mít videohovor s jedním z konzultantů platformy. Dobře promyšlená strategie podpory. Zákaznický servis ve společnosti Investown se snaží vědět, co zákazník prožívá, a pomoci mu najít řešení.

Webové rozhraní Investown.cz a jeho použitelnost

Na první pohled vidíte, že rozhraní webu je velmi jednoduché, nic navíc. Čím více se však na webu pohybujete, tím více informací se objevuje. Na domovské stránce v horní části najdete různé sekce, například Jak to funguje, Pro investory a podobně. Obsah stránek je k dispozici ve dvou jazycích – v češtině a angličtině. Investown se objevil v mnoha známých a spolehlivých médiích a tyto informace se zobrazují také na webu. To zvyšuje důvěru v platformu a její hodnocení, to je samozřejmé. Investown recenze - media píšící o platformě Tlačítka pro registraci nebo přihlášení jsou umístěna v pravém horním rohu. Zajímavostí je, že na platformě Investown.cz máte, mimojiné, možnost získat 3 typy úvěrů. K tomu je potřeba vyplnit formulář na webu, nahrát potřebné dokumenty a do 48 hodin, v případě, že spolňujete podmínky a všechny dokumenty jsou v pořádku, obdržíte úvěr. V sekci FAQ můžete získat rychlé odpovědi na obecné otázky. V případě konkrétního dotazu se můžete obrátit na technickou podporu. Informace o ní naleznete v našem předchozím odstavci. V sekci Pro investory naleznete velké množství užitečných článků, stejně jako v sekci Blog. Jejich obsah opravdu stojí za přečtení. Na závěr naší recenze Investown bychom rádi zdůraznili, že tato platforma je opravdu flexibilní. Můžete začít investovat s opravdu malým počátečním kapitálem, který začíná na 500 Kč, a můžete investovat do mnoha nemovitostí najednou. Na moderním trhu se objevuje stále více způsobů výdělku nebo příjmu. Člověk se může přizpůsobit době a využít všech možných způsobů podnikání, aby dosáhl svých cílů. Platforma Investown.cz je dobrou volbou jak pro nováčky, tak pro zkušené investory. Díky podpoře nebo členství takových organizací, jako je Česká spořitelna nebo Chytrý Honza, se platforma jeví jako spolehlivá a nadějná.

Investown - výhody:

 • Nízký poplatek při prodeji investice (0,9 %)
 • Dobré rozhraní stránek
 • Mobilní verze platformy
 • Vzdělávací sekce pro nové investory
 • Prémiové členství
 • Dobré služby podpory
 • Pozitivní a důvěryhodné názory investorů

Investown - nedostatky:

 • omezený počet nemovitostí
 • omezené možnosti platby
Mnoho lidí používá elektronické peněženky nebo službu PayPall, ale platforma tyto platební možnosti nepřijímá. Díky vysoké poptávce po těchto způsobech platby je však na platformě brzy umožní. Díky dobré kombinaci malých rizik a volatility a všestrannosti uživatelů stojí za to tuto platformu vyzkoušet a používat. A na závěr naší Investown recenze se s vámi podělíme o naše nejlepší tipy, jak investovat do nemovitostí a jaké faktory je třeba vzít v úvahu.

1. Koupit likvidní nemovitost

Úspěch investice závisí téměř výhradně na správném výběru nemovitosti. Vysoká likvidita znamená, že nemovitost lze rychle prodat za přiměřenou cenu. To znamená, že po nemovitosti je poptávka. Pokud investujete do bydlení, po kterém není poptávka, bude dlouhodobě obtížné najít nájemníky a kupce. Budete muset podcenit. Pak bude výnosnost investice nižší. Někdy se nemovitost nepodaří prodat vůbec a skončí jako mrtvý kapitál.

2. Zkoumejte poptávku

I to je důležitý bod. Musíte si uvědomit, kdo si v daném regionu a městě nejraději pronajímá jaký druh ubytování. Proto by měla být provedena analýza. Je například známo, že mladé lidi přitahují velká rostoucí města. Zpočátku si raději pronajímají. Z tohoto důvodu je vysoká poptávka po garsoniérách a jednopokojových bytech.

3. Provést správnou kalkulaci

Pravděpodobnost poklesu cen nemovitostí v dlouhodobém horizontu je velmi nízká. Čas ukázal, že hodnota nemovitostí v průběhu let téměř vždy roste. Pokud v určitém okamžiku cena klesla, lze tyto ztráty snadno absorbovat prostřednictvím příjmů z pronájmu. A pokud cena znatelně klesla, není to na škodu, protože nemovitost je hmotná a vždy potřebná. Je to investice do budoucnosti, protože nemovitost bude v budoucnu vždy předána dětem nebo vnoučatům. Při správném přístupu může investice do nemovitostí přinést dlouhodobě velké výnosy. Je však nutné, abyste si nemovitost vybírali zodpovědně a dbali na rady zkušených investorů. To jsou hlavní ukazatele při investování do nemovitostí a my doufáme, že vám naše recenze pomůže správně se rozhodnout.Investown.

Recenzi si můžete přečíst na partnerském webu.