Saxo Bank

Saxo Bank

Detaily brokera
Instrumenty Akcie, CFD, Dluhopisy, ETF, Forex, Futures, Komodity, Kryptoměny, Kryptoměny ETP, Opce, Podílové fondy
Demo účet Ano
Regulace FSA
Platforma Vlastní (jiné)
Mobilní aplikace Ano
Čeština Ano
Recenze
Vítejte u našeho seriálu recenzí webových stránek pro trading. Dnes se podíváme na stránku Saxo Bank – její vzhled, služby, platformu pro trading a tak dále. Hurá do toho!

Saxo Bank - vzhled webu

Vzhled webové stránky Saxo Bank se dá popsat jako „na půl cesty“. Počet použitých barev je omezený a web je zřetelně laděn do klidné a seriózní šablony. Jednotlivé stránky jsou poměrně dlouhé, přičemž text je umístěn to prostřední poloviny stránky. SaxoBank - seriozní platforma pro obchodování

 Saxo Bank - zprávy a další informace

Saxo Bank nenabízí žádnou denní zpravodajskou službu, každý týden vyjde několik příspěvků poskytujících výhled pro týdenní obchodování. Dále jsou na webu delší kvartální a roční předpovědi. Web má také část pro vzdělávání, která zahrnuje videa a webináře o tradingu.

SaxoBank - vzdělávací část

Saxo Bank - služby

Rozsah nabízených služeb spadá do oblastí, které byste nazvali tradičními, Saxo Bank neumožňuje, narozdíl od některých jiných brokerů, obchodování s kryptoměnami. Tuto skutečnost kompenzuje nabídkou dluhopisů, což většina brokerů nedělá. Pro uživatele jsou připraveny tři úrovně členství (v závislosti na velikosti investice) a pro vyšší úrovně jsou nabízeny menší spready. Musíme upozornit na fakt, že minimální vklad je 10 tisíc dolarů, což je poměrně vysoká částka. Saxo Bank se sídlem v Evropě je vázána regulacemi EU, a tedy nabízí maximální páku ve výši 1:30. Co se týká poplatků, existuje jich několik; nejprve zmíníme roční servisní poplatek 0,25 (pro vyšší investice je nižší), dále uvádíme poplatek za směnu mezi měnami a také záporné úrokové sazby.

Saxo Bank - informace pro trading

Investoři mají na výběr mezi dvěma aplikacemi, jedna je webová a druhá je desktopová a podporuje více monitorů, což mohou někteří sofistikovanější investoři ocenit. Existuje také demo klient, který lze používat bez registrace, a to je zase zajímavé pro ty investory, kteří ocení své soukromí (i když to stále znamená, že si aplikace pravděpodobně zaznamená vaši IP adresu). Webová aplikace je poměrně intuitivní; najdete si instrument, se kterým chcete obchodovat, kliknete na něj, vyberete směr obchodu, který chcete provést. K obchodu lze také nastavit příkazy stop-loss a take-profit. Některé informace jsou k dispozici uvnitř aplikace, například si můžete zobrazit vývoj ceny vybrané komodity a její změny v čase. Můžete si také zobrazit obchodnický sentiment (ten ukazuje, zda ostatní obchodníci v daném čase preferují nakupovat nebo prodávat). Dále si můžete zobrazit, co dělají ostatní obchodníci se svým portfoliem. Přímo z aplikace můžete také přistupovat ke zprávám a výzkumům. SaxoBank - dostupná aplikace

Zhodnocení a informace o brokerovi

Z celkového pohledu hodnotíme webovou stránku jako solidní, možná i poměrně nápaditou. Některé ze stránek by mohly vypadat lépe, ale většinu času naleznete to, co jste hledali. Sídlo Saxo Bank se nachází v Dánsku, takže se na ni vážou všechny regulace EU. Trading je tak méně rizikový a také méně ziskový. Společnost má zastoupení v mnoha zemích a můžete ji kontaktovat e-mailem, telefonem nebo přes stránku podpory.      

Recenzi si můžete přečíst na partnerském webu.