Recenze Saxo Bank

Saxo Bank – Platformy, Poplatky a nabídka CFD aktiv

Základní informace o brokerovi
Min. vklad 10000 $
Jazyk Čeština
Mobilní aplikace Ano
Platforma Vlastní
Sociální obchodování Ne
Demo Ano, časove omezené
Regulace FSA
EUR/USD Spread 0.8 *
Účty vedeny v AUD, CAD, CHF, CZK, EUR, GBP, JPY, PLN, USD
Metody vkladů a výběrů Bankovní převod, Maestro

Saxo Bank A/S je investiční banka, která funguje i také jako forexový broker, který nabízí k obchodování kromě měnových párů také CFD na indexy, komodity, opce, burzovní bondy. Společnost Saxo Bank A/S je licencovaná v Evropě dánským regulačním úřadem FSA, díky němuž může legálně nabízet své služby občanům z ČR a Slovenska. Minimální vklad je u brokera stanoven na $10 000.


Upozornění: Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


Saxo Bank Obchodní platforma

Saxo Bank nabízí k obchodování dvě obchodní platformy: SaxoTraderPRO a SaxoTraderGO. Jak již názvy platforem napovídají, jedná se o platformy vytvořené přímo brokerem Saxo Bank. Obě platformy lze vyzkoušet na demo účtu, který ovšem lze používat ale pouze 20 dní.

Saxo Bank poplatky (spready)

Stejně tak jako kterýkoliv jiný CFD broker, tak i Saxo Bank si účtuje spread poplatek. Pro aktuální výši hodnoty tohoto poplatku navštivte prosím stránky společnosti Saxo Bank . Připravili jsme zde pro vás malou srovnávací tabulku, kde naleznete výši Saxo Bank spread poplatků na oblíbené měnové páry v porovnání s dalšími 2 dvěma populárními CFD brokery.


EUR/USDUSD/JPYGBP/USDAUD/USD
Saxo Bank *0.80.81.00.5
Plus500**0.60.71.10.6
XTB**0.81.42.01.7

*Minimální spready pro nové účty. Data o spreadu byla odebrána z webové stránky brokera dne 12.11.2019 v 16:30 GMT.
**Hodnota spreadů byla odebrána z obchodní platformy brokera dne 26.09.2019 v 12:26.

Shrnutí Saxo Bank Recenze

Saxo Bank musí dodržovat přísné regulační směrnice regulačního úřadu FSA. Broker má velmi slušné spready pro nové klienty, jak vysoké spready mají pro stávající klienty nám bohužel není známo. Tuto informaci údajně mohou stávající klienti společnosti Saxo Bank nalézt pouze přímo v obchodní platformě. Společnost kromě CFD také umožňuje přímý nákup akcií a dalších aktiv. Některé stránky společnosti stále nejsou v češtině, zákaznickou podporu v češtině ale broker již nabízí.

Vaše zkušenosti mohou ovlivnit další obchodníky. Zanechte prosím komentář, pokud jste již například u brokera Saxo Bank obchodovali, anebo aktuálně obchodujete.